شیوه ی تکثیر قارچ خوراکی

    ;
  • نوشته شده توسط : علی سلطانی
  • تاریخ انتشار : ۰۳ /بهمن /۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۳۰
شیوه ی تکثیر قارچ خوراکی

کارشناسان بازار روز ایرانیان در مورد شیوه ی تکثیر قارچ خوراکی میگویند:

شیوه کاشت:

کود آماده شده را به داخل سالن انتقال دهید و روی سطح هر ردیف به ضخامت ۱۵ سانتیمتر آنرا مسطح نمایید. این عمل باید به سرعت انجام شود تا کود حرارت خود را از دست ندهد. سپس باید کلیه درها و منافذ را ببندید و به مدت چهار روز صبر کنید تا درجه حرارت کود و محیط اطاق تا ۵۴ تا ۶۰ درجه افزایش یابد. این حرارت به مدت ۳۰ الی ۴۸ ساعت ثابت باقی مانده و بعد از آن به ۵۴ درجه می‌رسد. این عمل را عرق کردن محیط کشت می گویند که موجب ضد عفونی شدن محیط و از بین رفتن لارو حشرات می شود. هنگامی که درجه حرارت به ۲۳ الی ۲۴ درجه رسید محیط برای کاشت قارچ مناسب خواهد بود.

شرایط لازم برای پرورش:

تهویه باید در تمام نقاط اطاق کشت یکنواخت باشد. همچنین نباید روی سطح کشت را بیش از حد نیاز هوا داد.

برای افزایش سرعت رشد قارچ ها درجه حرارت محیط را به ۱۸ درجه برسانید و همینطور میزان تهویه را نیز  بالا ببرید. البته نباید جهت حرکت هوا به طرف سطح قارچ باشد.

همچنین اگر درجه حرارت بستر کشت به کمتر از ۱۴ درجه برسد و درجه حرارت محیط اطاق به حدود ۷ درجه برسد لازم است با یک پارچه ضخیم اطراف بستر پوشانده شود تا از تبادل حرارت به محیط جلوگیری شود.

محیط اطاق در زمان تشکیل قارچ باید مرطوب باشد. بهترین درجه رطوبت برای کشت معمولا بین ۷۰ تا ۸۰ درصد می‌باشد. کمتر بودن رطوبت هوا از مقدار مذکور منجر به ترک برداشتن سطح کلاهکهای قارچ یا لکه دار شدن آنها می‌شود. بنابراین بررسی مرتب رطوبت محیط کاشت قارچ بسیار مهم است و این کار را می توان به کمک کار گذاشتن رطوبت سنجهایی در اطراف اتاق انجام داد.

همچنین اگر خاک سطح بستر خشک شده و نیاز به آبیاری دارد، باید روی سطح خاک غبارپاشی شود تا آب در سطح بستر جریان پیدا نکند. آبیاری باید با آب خالص و با درجه حرارت ۲۰ درجه و بسیار با دقت انجام شود.

هنگامی که قارچ ها به برداشت نزدیک شد برای بالا بردن میزان محصول ، می‌توانید روی سطح بستر را کود مایع بپاشید اما نباید کود روی کلاهک قارچ پاشیده شود.

هنگامی که تاج قارچ شکل کامل خود را پیدا نمود می توانید آنها را جمع آوری کنید. قارچ های ترک برداشته که چتر آن باز شده است برای فروش مناسب نیستند. قارچ هایی که زودتر از موقع چیده شوند نیز وزن سبک تری دارند و به عنوان قارچ های درجه دو محسوب شده و ارزش غذایی کمتری دارند. هنگام جمع آوری قارچ ها نباید روی هم انباشته شوند چون منجر به خراش برداشتن و سیاه شدن قارچ های زیرین می گردد.

برای جمع‌آوری قارچ ، کلاهک آن را در دست بگیرید و یک پیچ به آن بدهید تا پایه آن از زمین جدا شود و فورا ساقه کثیف و آلوده را با چاقوی تیز قطع کنید. بهره برداری هر ۱۵ روز یکبار و به مدت دو تا سه ماه به طول می‌انجامد.

قارچ های چیده شده را به مکان سرد و خنک انتقال دهید. بهتر است هر چه زودتر نسبت به درجه بندی محصول اقدام نمایید. قارچ هایی که  لک شده یا ناقص شده است ، برای مصارف دیگر همچون تهیه پودر مناسب است. قارچ های سالم نیز باید در بسته ‌های درجه یک و درجه دو به بازار عرضه شوند.

 

ثبت دیدگاه