چطور تشخیص می دهید که اناری کاملا رسیده است؟!

    ;
  • نوشته شده توسط : arefedarai

چطور تشخیص می دهید که اناری کاملا رسیده است؟!

 

آیا شما برای خرید انار راه و روش مخصوص به خودتان را دارید؟! از جمله ویژگی های یک انار خوب این است که باید زیبا و براق باشد، رنگ درخشانی داشته باشد، اندازه آن نسبتا بزرگ باشد و پوست سفت و محکمی داشته باشد و تقریبا سنگین باشد. همچنین اصلا انارهایی که پوست آن ها ترک خورده، خشک شده یا کبودی هایی دارد را خریداری نکنید. اما این نکته را هم فراموش نکنید که هرچه انار بزرگتر باشد، آبدارتر خواهد بود! رنگ انار نیز با توجه به تنوع آن ها گستردگی زیادی دارد و از صورتی کم رنگ گرفته تا قرمز خیلی پر رنگ متفاوت است.

 

چه مدت و چگونه می توان از انارها نگه داری کرد؟

 

می توانید میوه ها را به طور سالم و برش نخورده تا یک ماه در یخچال و یا ۳ هفته در دمای اتاق نگه داری کنید. اما اگر میوه را برش زدید و دانه های آن را جدا کردید، باید آن ها را در ظرفی درب دار ریخته به طوری که هوا داخل ظرف نرود. در این صورت فقط به مدت ۵ روز در یخچال قابل نگه داری است.

 

آیا می توان دانه های انار را در فریزر نگه داری کرد؟!

 

بله، می توانید دانه های انار را در فریزر نگه داری کنید. باید دانه های انار را در ظرفی درب دار یا کیسه های فریزر بسته بندی کرده و داخل فریزر قرار دهید؛ اما توجه داشته باشید که کیسه ها یا ظرف نباید هوا داخلش نفوذ کند. این بسته ها به مدت ۳ ماه در فریزر قابل نگه داری است.

ویدیو های ما را در صفحه آپارات از دست ندین.