پرتقال تامسون، میوه پرخاصیت زمستانه که دشمن بیماری است

  • نوشته شده توسط : khdara

پرتقال میوه پرخاصیت زمستانه که دشمن بیماری است

خرید پرتقال در مقایسه با سایر میوه ها معمولا کم هزینه تر است. پرتقال در زمره میوه های بسیار پر خاصیت به حساب می آید که در تمام فصول سال می تواند در سبد خرید مردم باشد. پرتقال‌ کم‌کالری و در عوض پر از مواد معدنی است. این میوه‌ سبب شفافیت و سلامت پوست شده و به عنوان جزئی از یک رژیم متنوع و سالم، می‌توانند به کاهش ریسک ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها کمک کنند. درختان پرتقال مرسوم‌ترین درختانی هستند که در سرتاسر جهان کاشته می‌شوند. پرتقال‌ها بعلت شیرینی طبیعی، داشتن واریته‌ها و انواع مختلف و تنوع در مصارف از آبمیوه و مارمالاد تا ماسک صورت و برش‌های پرتقال آبنباتی، میوه‌هایی محبوب و مشهور هستند.

پیشگیری از سکته و پرتقال را در بازار روز ایرانیان بخوانید

طبق نظر انجمن قلب آمریکا (AHA)، خوردن مقادیر بالاتر یکی از ترکیبات موجود در مرکبات از قبیل پرتقال ها و گریپ‌فروت می‌تواند ریسک سکته مغزی را برای زنان کاهش دهد. کسانی که بالاترین مقادیر مرکبات را میل کردند در مقایسه با زنانی که کمترین مقدار پرتقال را مصرف کردند، 19 درصد کاهش در ریسک سکته مغزی را نشان دادند.

کنترل دیابت با پرتقال

مطالعات نشان داده‌اند که افراد مبتلا به دیابت نوع 1 که رژیم‌های پرفیبرتری را مصرف می‌کنند دارای سطوح گلوکز خون پایین‌تری هستند و افراد مبتلا به دیابت نوع 2 می‌توانند دارای قند خون، سطوح لیپید و انسولین بالاتری باشند. یک موز متوسط حدود 3 گرم فیبر را برای بدن تأمین می‌کند. راهنمای رژیم غذایی آمریکایی‌ها مصرف روزانه گرم 25-21 فیبر را برای زنان و مصرف روزانه گرم 38-30 فیبر را برای مردان توصیه می کند که پرتقال در سبد غذایی هر دو دسته می تواند نقش موثری ایفا کند.

ویدیو های ما را در صفحه آپارات از دست ندین.