خرید عمده گل

  • نوشته شده توسط : khfirozi
  • تاریخ انتشار : ۱۸ /مهر /۱۳۹۹ ساعت ۰۳:۳۰

ارتباط با طبیعت و لذت بردن از مناظر زیبای آن راهی ساده، اما مهم جهت کسب آرامش روح و روان آدمی است که در این بین کاشتن گل و گیاه و یا دریافت هدایایی مانند گل می­تواند بیش از هر چیز شادی و طراوت را به انسان هدیه دهد. خریدن گل، کاشتن گل و گیاه و به طور کلی نگاه کردن به گل باعث برانگیخته شدن احساس شادی، آرامش و طراوت، مثبت­اندیشی و دوری از غم و اندوه می­شود. رنگ گل­ها نکته بسیار پر اهمیتی است، به طوری که گل­ها با رنگ ملایم (صورتی، سفید، بنفش و...) حس شخص را به سوی احساسات آرام سوق داده و گل­ها با رنگ­های گرم و تند (قرمز، زرد، نارنجی و...) حس او را به سوی هیجان و سرزندگی پیش می­برد.

گل‌ها از گذشته تا به حال به خاطر زیبایی و بوی خوشایندشان، تخیلات انسان را به خود جلب کرده‌اند. گل­های مختلف هر کدام نمادی از چیزهای مختلف بوده و برای مقاصد متنوعی استفاده می­شوند. بسیاری از گل‌ها معانی سمبلیک مهمی در فرهنگ غربی دارند. عمل نسبت دادن معانی به گل‌ها، زبان گل‌ها نامیده می‌شود. بعنوان مثال: گل زنبق/ سوسن اغلب به عنوان نماد رستاخیز و زندگی استفاده می‌شوند. گل رز قرمز نماد عشق، زیبایی و شور. گل «زرد» نماد عشق در نگاه اول، زیبایی، شور، دلتنگی و دوری است. خشخاش نماد تسلی در زمان مرگ و بابونه نماد بی­گناهی است.

گل‌ها غذای کمتری از دیگر بخش‌های گیاهان تولید می‌کنند (بذر، میوه، ریشه، ساقه و برگ) اما چندین ادویه و ترشی جات مهم از تولیدات آن‌ها است. سبزیجات گل شامل کلم بروکلی، گل کلم و کنگر فرنگی می‌باشند. ادویه خیلی گران، زعفران، شامل پرچم‌های خشک شده از زعفران است. دیگر گل ادویه‌ای میخک و کبر هستند. گل‌های هاپ به عنوان طعم­دهنده آبجو استفاده می‌شوند. گل‌های همیشه بهار به عنوان غذای جوجه ها استفاده می‌شوند تا زرده تخم‌هایشان زرد طلایی شود.

صدها تن از گل‌های تازه، خوراکی هستند اما تعداد کمی به عنوان مواد غذایی به بازار عرضه می‌شوند. آن‌ها اغلب به عنوان رنگ­دهنده و طعم­دهنده سالادها استفاده می‌شوند. گل‌های کدو تنبل در پودرهای سوخاری آغشته شده و تفت داده می‌شوند. گل‌های خوراکی ازجمله گل لادن گل داوودی گل میخک هستند.

گل‌ها همچنین می‌توانند در استفاده شوند. گل‌های خشک مثل داوودی، رز، یاس و بابونه به‌دلیل عطر خوش و خواص درمانی خود به چای‌ها اضافه می‌شوند. گاهی اوقات، برای خوش‌عطرکردن به برگ‌های چای اضافه می‌شوند.

بنابر گزارش های موجود، یونانی ها، در زُمره نخستین جوامعی محسوب می شوند که برای گل ها، معانی و نمادهای متعددی تعریف کرده اند و به تدریج این فرهنگ به دیگر نقاط جهان نیز گسترش و تسری پیدا کرده است. آنچنان که مطالعات باستان شناسی و آثار و اسناد به جای مانده از ابنیه تاریخی در ایران نشان می دهد، گل ها و غنچه های حکاکی شده بر سنگ نگاره های تخت جمشید، از سابقه ای 2500 ساله برخوردار است که به هر ترتیب استفاده از گل های زینتی در ایران زمین را به اثبات می رساند. البته بصورت مشخص و دقیق، مبداء تاریخی رسم اهدای گل در ایران، مُبَرهَن نشده اما می توان به این واقعیت اذعان کرد که سابقه رسم اهداء و تقدیم گل از پیشینه قابل توجهی برخوردار است تا جایی که مطالعات موجود نشان دهنده تسری فرهنگ اهدای گل از ایران به اروپاست و به نوعی غربی ها این فرهنگ را از مردم ایران اقتباس کرده اند، اما بنا به دلایل متعدد، در حال حاضر این رسم و فرهنگ در کشورهای غربی در مقایسه با ایران، ظهور و بروز بیشتری دارد.

به گزارش خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، آنچنان که مطالعات انجام شده نشان می دهد تولید، تکثیر و پرورش گل در کشور از سابقه قابل توجه ای برخوردار است. به واقع تولید گل در ایران با هدف کسب سود اقتصادی انجام نپذیرفته و این فعالیت عمدتا در قالب میل شخصی، سرگرمی و علاقه به زیبایی های طبیعت پیگیری می شده اما به تدریج با تقویتِ فرهنگ اهداء و هدیه گل به دوستان، آشنایان و اقوام به عنوان نماد و نشانه ای برای اظهار محبت و علاقه و همچنین استفاده و بهره گیری از آن در طراحی ها و زیباسازی های شهری، تولید گل به عنوان عرصه ای سود آور در دستورکار قرار می گیرد. در صورت کاهش قدرت خرید مردم، خرید گل از اولویت خارج می شود و به تبع آن سرانه خریدِ آن در کشور کاهش می یابد و بالعکس با افزایش قدرت خرید مردم و رونق اقتصادی، میل به خرید چنین محصولاتی نیز افزایش می یابد. در این میان، سرانه خرید گل در کشورهای اروپایی و توسعه یافته به ازای هر نفر در سال، حدود 200 شاخه تخمین زده می شود که این تفاوت مشهود و قابل توجه در سرانه اشاره شده، موید فرهنگ شایع تهیه و اهداء گل در قاره اروپاست.

ایران هفتمین تولید کننده گل دنیاست اما از نظر صادرات در بین ۱۱۷ کشور تولید کننده گل در رتبه ۱۰۷ قرار دارد. با توجه به آمار و ارقام کشور ایران توانایی تولید و صادرات 1 میلیارد دلار در سال را دارا می باشد اما صادرات گذشته تنها بین 140 تا 150 میلیون دلار بوده است. گردش مالی تجارت جهانی گل در سال گذشته 149 میلیارد دلار بوده است که پیش بینی می شود سیر صعودی خود را در سال های آینده طی کند. این طبیعیه که برای شروع دچار استرس هستید چون چیزی از نحوه ی کار نمی دونید. برای همین روش کار به زبان ساده توضیح داده شده است. فقط کافیه مراحل رو قدم به قدم اجرا کنید تا اولین محموله گل رو صادر کنید. اگر از یک تاجر بپرسید که با ارزش ترین دارایی او در کارش چیست، قطعا به شما خواهد گفت: مشتری! گاها برای پیدا کردن یک مشتری مناسب، صادر کننده مجبور است به کشور مورد نظر سفر کند و با صرف چندین میلیون تومان هزینه سفر و همچنین اتلاف وقت بسیار خریدار را پیدا کند که بیشتر اوقات هم این سفرها نتیجه ای در پی نخواهد داشت. اگر هدفتان تبدیل شدن به یک تاجر موفق گل باشد باید برای رسیدن به درآمدهای میلیاردی برنامه ریزی کنید.

اگر مجدداً از یک تاجر بپرسید که دومین دارایی با ارزش او در کارش چیست، پاسخ خواهد داد: تامین کننده! قطعا یک صادر کننده باید به تامین کنندگان کالای مورد نظر خود دسترسی داشته باشد و بتواند دایره ی انتخاب خود را بیشتر کند. برای صرفه جویی در وقت و پول شما و همچنین کوتاه کردن دست دلالان، اطلاعات تماس تولید کنندگان و صادر کنندگان انواع گل و گیاه در پکیج صفر تا صد صادرات گل و گیاه قابل دسترسی است. صحت بانکهای اطلاعاتی بالای 90% است که از نمایشگاه های بین المللی و داخلی و همچنین اتاق های بازرگانی و انجمن ها جمع آوری و دسته بندی شده است. شاید تعدادی از شرکت ها نقل مکان کرده و یا به هر دلیلی به تمام ایمیل ها پاسخ ندهند که با پیگیری مستمر و اصولی به نتیجه خواهید رسید. صحّت و اعتبار شرکت ها و افراد معرفی شده توسط شرکت صفر تا صد بررسی شده، اما با این حال این شرکت هیچگونه مسئولیتی در قبال تعهد و یا عدم تعهد این شرکت ها و افراد نخواهد داشت و تحقیقات تکمیلی به عهده صادر کننده خواهد بود.

سرده نرگس گیاهی از خانواده نرگسیان و راسته مارچوبگان می باشد. گیاهی دائمی و پیازدار می باشد. پیازهای آن درشت و دارای ورقه های فلسی یا مطبق است. به عبارت دیگر پیاز آن می تواند چندین سال متوالی گل دهد و گل آن همه ساله درشت تر گردد. گل های نرگس به رنگ سفید، زرد، نارنجی، کم پر و پُر پر هستند. برگ های این گیاه از بن ریشه به صورت صاف یا شیاردار بیرون می آیند و در طول ساقه قرار می گیرند. نرگس ها به اندازه های مختلف یافت می شوند از گل های ۵ اینچی روی ساقه های ۲ فوتی گرفته تا گل های ۵/۰ اینچی روی ساقه ۲ اینچی. نرگس ها آسان ترین و مطمئن ترین پرورش از میان خانواده تمام گل ها هستند و برای افراد مبتدی در باغبانی ایده آل است. پیاز و برگ ها حاوی کریستال های سمی هستند که فقط حشرات اصلی می توانند بدون آسیب رساندن به آن از آن مصرف کنند هر چند ممکن است جانوران آن ها را از زیر خاک بیرون بیاورند. گل و ساقه این گیاه سمی نیست و فقط پیاز این گیاه بسیار زهرآگین است. نوع زرد رنگ آن از نوع سفید رنگش سمی تر است. سقراط این گیاه را به دلیل سمی بودن «گردنبند خدایان دوزخ» می نامید.

مقام اول کشت گل نرگس در ایران را منطقه «جره بالاده کازرون» دارا می باشد. 70 درصد گل نرگس در استان فارس و در این منطقه تولید می شود. گل نرگس در بعضی از نقاط کشور مثل بهبهان (استان خوزستان)، خَفر (استان فارس) و خراسان جنوبی هم یافت می شود، این در حالی است که در برخی نواحی ایران گیاه نرگس به صورت خودرو وجود دارد. در استان خراسان جنوبی به ویژه در روستای پیرحاجات در شهرستان طبس؛ نرگس به صورت گسترده ای کِشت می گردد. بخش اعظم نرگس زارهای استان فارس در منطقه «جره»، «بلبلک»، «سرمشهد»، «فامور» قرار دارند که گونه های متعددی را تولید می کنند. در این نرگس زارها چهار نوع گل نرگس شناسایی شده که نرگس «شهلا» وسعت بیشتری از مناطق تحت کشت را به خود اختصاص داده است. از انواع دیگر آن هم می توان به «پُرپر یا شصت پر»، «پنجه گربه ای» و «مسکین» اشاره کرد. این گیاه پیازدار با ارتفاع بین ۳۰ تا ۴۵ سانتیمتر و با گل های ۳ تا ۸ تایی در فصل زمستان به گل می نشیند.