آلبالو میوه جوانی و شادابی

  • نوشته شده توسط : khdara

آلبالو میوه جوانی و شادابی در بازارر روز ایرانیان

آلبالو، میوه‌ای مخصوص فصل تابستان، با خواص درمانی قابل توجه و مفیدی است که در حفظ سلامتی بدن، نقش بسزایی را ایفا می‌کند.

کشورهای تولیدکننده عمده آلبالو

همانگونه که پیش‌تر اشاره شد، میوه‌ی آلبالو بومی کشورهای آسیای غربی و اروپا است که سالانه به میزان مختلفی در کشورهای جهان تولید می‌شود. طبق آمار ارائه شده‌ی کارشناسان تغذیه و سلامتی، کشورهایی مانند ترکیه با ۱۸۸ تن، روسیه با ۱۸۴ تن، هلند با ۱۷۶ تن، اکراین با ۱۷۳ تن، ایران با ۱۰۵ تن، صربستان با ۷۵ تن، مجارستان با ۵۴ تن، ایالات متحده‌ی آمریکا با ۳۹ تن، ازبکستان با ۳۴ تن و آذربایجان با ۲۳ تن از تولیدکنندگان مطرح این میوه‌ی تابستانی به شمار می‌روند. این میوه به دلیل خاصیت اسیدی قابل توجهی که دارد، در بسیاری از زمینه‌های پزشکی و سلامتی نقش موثر و پررنگی ایفا می‌کند که در ادامه به بیان برخی از آن‌ها خواهیم پرداخت.

مصرف آلبالو برای مبتلایان به دیابت

طبق پژوهش‌های صورت گرفته روی میوه‌ی آلبالو، نتایج جالب و مطلوبی به دست آمده است که ارزش این میوه‌ی لذیذ و آبدار را برای علاقه‌مندان به خوراکی‌های طبیعی دوچندان کرده‌ است. این میوه حاوی قند طبیعی از نوع لولوز است که مصرف آن در صورت اعتدال، برای مبتلایان به دیابت مضر نیست. همچنین این میوه به دلیل بهره‌مندی از آنتوسیانین، کمک شایانی به جلوگیری یا بهبود بیماری‌های خطرناکی از جمله بیماری‌های قلبی و عروقی در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ خواهد کرد. در واقع این میوه‌ی تابستانی به دلیل داشتن مواد مغذی مفید، باعث کم شدن چربی خون، فشارهای اکسیداتیو و قند خون خواهد شد که از دلایل جدی و مهم ایجاد بیماری ناخوشایند دیابت است.

ویدیو های ما را در صفحه آپارات از دست ندین