خواص زردآلو میوه خوشمزه

  • نوشته شده توسط : khdara

نکات جالب درباره زردالو در بازار روز ایرانیان:

زردآلو میوه ای کوهستانی است که برای درمان بیماری های داخلی بسیار مفید است . Prunus Armeniaca به معنی زردآلوی ارمنی . یکی از معروف ترین و رایج ترین زردآلوهاست که درخت کوچک است حدود ۱۲ متر با برگ هایی به پهنای ۹ سانتی متر . گل های به رنگ های سفید و صورتی است که قطرشان به ۴ سانتی متر می رسد .

 

خواص زردآلو میوه خوشمزه :

 

برای بهره مندی از فواید زردآلو می توانید آن را هم به صورت خشک و هم به صورت میوه ی رسیده و تازه مصرف کنید . زرد آلوی خشک به صورت کشته در درمان یبوست و پوکی استخوان بسیار توصیه می شود . برگه ی زردآلو در فصل تابستان طرفداران خاص خودش را دارد . این برگه حاوی مقادیر بالایی ویتامین D می باشد که در رشد استخوان ها و سلامت دندان ها اثر گذار است .

 

 سلامت دستگاه گوارش را با  زردآلو بدانید:

 

یکی از فواید زردالو کمک به هضم بهتر غذاست . زردالو بر خلاف تصور میوه ای ملین است و در درمان یبوست بسیار کارساز است به این صورت که صبح به صبح ناشتا عصاره ی برگه زردآلو را میل کنید .

 

خواص زردالو در سلامت پوست:

 

وجود خواص آنتی اکسیدانی و ویتامین A و C در زردآلو پوست را از پیری زودرس ، چین و چروک ، انواع ترک های پوستی محافظت می کند . همچنین وجود مقادیر بالای بتاکاروتن در خواص زردالو سبب شده تا این میوه به یکی از مؤثرترین مواد خوراکی در برابر اشعه ماورای بنفش تبدیل شود که از پوست مانند دیوار بتنی محافظت می کند .

ویدیو های ما را در صفحه آپارات از دست ندین.