حقایق شگفت انگیز درباره هلو

  • نوشته شده توسط : khdara

حقایق شگفت انگیز درباره هلو:

 

 هلو میوه‌ای است که  می تواند مهاجم‌ترین نوع سرطان را  نابود کند. دانشمندان دانشگاه تگزاس کشف کرده اند که هلو قادر به انهدام مهاجم‌ ترین نوع سلول‌های سرطان  سینه هست. این میوه خطرناكترین سلول‌های سرطانی را ازبین می برد ولی جالب است بدانید كوچكترین آسیبی به سلول‌های سالم مجاور وارد نمی‌كند. طبق گزارش محققان دو پلی فنول ( مواد شیمیایی گیاهی ) منجر به مرگ سلول‌های سرطانی می‌شوند. فنول ها تركیبات آلی هستند كه به طور خاص در میوه‌ها یافت می‌شوند. آنتی‌اكسیدان‌های موجود در آلو و هلو و همچنین زغال‌اخته و تمشك برای درمان سرطان بسیار مفید هستند و استفاده از این منابع طبیعی درمانی توصیه می‌شود. ضمنا تحقيقات و  تست‌های آزمایشگاهی نيز تاييد كرده‌اند كه اين تركيب‌ها توانسته‌ است از رشد سرطان در حیوان هایی كه به آن‌ها اين عصاره داده شده بود جلوگیری كند.

 

هلو در افرادی كه گرم مزاج هستند باعث تقويت نيروی جنسی شان می شود. برای رفع بوی بد دهان هلو بخوريد. هلو ملين است و باعث تسكين تشنگی می شود. مغز هسته هلو مسهل است و خون را تصفیه می كند و برای رماتيسم مفید است. برگ يا گل هلو برای رفع سياه سرفه استفاده می شود و خانم های حامله اگر می خواهند بچه زیبایی داشته باشند بايد هلو بخورند.

 

خواص دارویی هلو را در بازار روز ایرانیان بخوانید:

اختلالات عصبی

هلو، تقویت كننده دستگاه اعصاب، آرام بخش و خواب آور است.

اختلالات تنفسی

هلو، تقویت كننده دستگاه تنفس و التیام دهنده اختلالات تنفسی است.

ناراحتی های پوستی

هلو تقویت كننده پوست و مو و برطرف كننده اختلالات پوستی، خارش و حساسیت است.ماسك هلو نیز، سبب لطافت و درخشندگی پوست می شود.